Sklep Sympatia

Blog: Jak poprawić zasięg w smartfonie? Sprawdź

Jak poprawić zasięg w smartfonie? Sprawdź

Dodano 27 października 2018

BRAK ZASIĘGU w Nowszych telefonach komórkowych. Jak go polepszyć (ulepszyć) z poziomu telefonu komórkowego – SMARTFONA?
Nie każdy mieszka blisko nadajników komórkowych danej sieci. Często bywa tak że w starym (klawiszowym) telefonie zasięgi były.
Po zakupie nowego telefonu – SMARTFONA – jest brak zasięgu lub jest częściowo, przerywa rozmowy (i to niezależnie od posiadanej sieci, karty lub abonamentu).

– Nowsze telefony mają ukierunkowanie szukania sieci w zakresie LTE (To tak jakbyś chciał tylko latać samolotem rejsowym na wysokości 10 km).
– Jak nie znajdzie zasięgu LTE to dalej szuka sieci w zakresie 3G (To tak jakbyś chciał latać awionetką na wysokości 2 km).
– Jak nie znajdzie powyższych sieci to dalej szuka (a to trwa) i wtedy znajduje zasięg po sieci GSM (to tak jakby jazda samochodem po drodze).
W praktyce, jeśli mieszkasz dalej od nadajników swojej sieci to możesz sam przestawić tryb pracy sieci – aby zasięg twojego telefonu się poprawił. W smartfonie wchodzisz w USTAWIENIA, dalej w SIECI KOMÓRKOWE, następnie w TRYB PRACY SIECI i widzisz USTAWIENIA np. LTE, 3G, GSM. Przestaw z LTE auto na przykład na 3G/2G i sprawdź. (Tutaj możesz dzwonić i możesz mieć internet trochę wolniejszy od LTE, ale MASZ!
Jeśli to nie pomaga – przestaw na „Tylko GSM” – wtedy możesz dzwonić (a internet może być szczątkowy, bo działa tylko po GPRS do 230 Kb/S) ZAWSZE MOŻESZ WRÓCIĆ DO USTAWIEŃ z opcją LTE auto – czyli domyślnych w telefonie. Myślę że taka pomoc może komuś uratować zdrowie lub nawet życie.

 

Pozdrawiam.